Pro-Defence w Ostródzie!

Pro-Defence w Ostródzie!

Od 2 do 5 czerwca, w Ostródzie trwały I Targi Proobronne Pro-Defense połączone z Kongresem Organizacji Proobronnych, które były perełką dla miłośników tematyki obronności i militariów.
Podczas targów odbyła się prezentacja broni, sprzętu Polskich Sił Zbrojnych, instytucji i organizacji związanych z obronnością oraz pokaz żołnierzy Wydziału Działań Specjalnych Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej „Taktyka szturmu na obiekt ruchomy” , na terenie Expo Mazury, a na jeziorze Sajmino, pokazy działań JW FORMOZA i Brzegowej Grupy Ratownictwa wchodzącej w skład Dywizjonu Okrętów Wsparcia.
Na targach nie mogło zabraknąć Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, który wydarzenie objął patronatem honorowym. Podczas Pro-Defense, wśród odwiedzających, nie zabrakło osób na co dzień niemających nic wspólnego z tematyką proobronną, ale i uczniów klas mundurowych oraz studentów kierunków powiązanych z obronnością, którzy spacerując po halach mogli zajrzeć do wnętrza pojazdów bojowych, pobawić się sprzętem namierzającym, czy po prostu porozmawiać i dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat sprzętów, jak i doświadczeń żołnierzy. Każdy kto znalazł się na targach mógł znaleźć coś dla siebie.

Mamy nadzieję, że Pro-Defense nie było jednorazowym wydarzeniem i za rok ponownie będziemy mogli wziąć w nim udział.


Karo.

 #knbnuwm #ProDefense

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *